Termin: poniedziałki g. 17.30-19
Opłaty tutaj
Osoby szukające w jodze medytacji, bez względu na wcześniejsze doświadczenia lub ich brak, zapraszamy na zajęcia, które stanowią dopełnienie praktyki asan. Podczas tych spotkań większą wagę przykładamy do koncentracji na oddechu i utrzymaniu pozycji w bezruchu. Właściwa postawa ciała i spokojny oddech mogą być sprzymierzeńcami dla napiętych mięśni i rozbieganego umysłu. Lektura podręczników do medytacji czy jogi może być przydatna, jednak medytacja, podobnie, jak asany w jodze, powinna być przede wszystkim doświadczana. Gdy spróbujesz na chwilę doświadczyć ciszy - wyłączyć telefon, odsunąć na bok zdobycze cywilizacji - może okazać się, że Twój umysł zaniemówi i zdziwi się. Może ta chwila przyniesie Ci uspokojenie i odprężenie, może uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Daj sobie szansę i stwórz przestrzeń. Spowolnij bieg myśli ...
Przygotowanie do zajęć:
Dla większego komfortu i bezpieczeństwa przychodząc na zajęcia do ośrodka przynoś własną matę, poduszkę do medytacji i koc. Jeśli chcesz skorzystać z maty ośrodkowej przyjdź parę minut wcześniej, żeby ją zdezynfekować. Zjedz najpóźniej 1,5 godziny przed zajęciami.
Zajęcia prowadzi Agnieszka Kmieciak:
medytację i jogę praktykuję od 2002 r., uczestnicząc - szczególnie w pierwszych latach - w regularnych odosobnieniach medytacyjnych. Doświadczenie i wiedzę w tym zakresie pogłębiałam i formalne potwierdzałam, przygotowując się jednocześnie do przekazywania jej innym, m. in. podczas: certyfikowanego Międzynarodowego Kursu dla Nauczycieli Jogi Szkoły Sivanandy (TTC, Yoga Alliance RYS200, Ustka 2010 r.), rok później kursu zaawansowanego (ATTC, Yoga Alliance RYS500, Ustka 2011 r.), certyfikowanego kursu nauczycielskiego tantra jogi (Shri Kali Ashram, Yoga Allinace 200RYT, Indie 2014 r.) oraz podyplomowych studiów Relaksacja i joga (AWF Warszawa 2015 r.). Od 2008 r. odwiedzam świątynię Ryusenji w Hamamatsu, praktykując zen soto pod kierunkiem Roshiego Tetsugena, Roshiego Tesshu oraz Genshu Ranryu. W 2009 r. przyjęłam świeckie wskazania buddyjskie (tokudo) od Roshiego Tesshu, stając się tym samym jego uczennicą. Ośrodek Fuji-san prowadzę od 2005 r. a w nim regularne zajęcia medytacji i jogi.