Termin: sobota 25 lutego g. 11-15
Opłaty: 220 zł; 190 zł dla osób regularnie praktykujących tai chi w ośrodku Fuji-san; zapisy i wpłata 100 zł zadatku do 13.II lub do wyczerpania miejsc
Wu Taijiquan (zapisywane także tai chi chuan) jest sztuką walki oraz systemem ćwiczeń fizycznych i duchowych. Został opracowany tysiące lat temu w Chinach, kolebce sztuk walki i kultury, jako wyraz poszukiwania wewnętrznej harmonii i równowagi, dlatego cieszy się popularnością w naszych niespokojnych i porywczych czasach.
Taijiquan jest bardzo skutecznym sposobem zwalczania chorób cywilizacyjnych, pomaga zniwelować skutki stresu, wzmacnia organizm, poprawia koordynację ruchową, wpływa na zmniejszenie poziomu agresji oraz jest doskonałą metodą wyciszenia i podniesienia poziomu endorfin.
Na warsztat zapraszamy osoby początkujące, jak i takie, które już miały kontakt z tai chi. Będziemy ćwiczyć i pogłębiać różne techniki oddychania, medytacji, relaksacji oraz starochińską metodę Taiji Bang, pobudzającą wewnętrzną energię człowieka (qi). Praktyka ta stwarza warunki do usprawnienia procesów odmładzania i regeneracji w naszym ciele. Ogromną zaletą tych ćwiczeń jest to, że polegają głównie na pracy z własnym ciałem.
Warsztaty prowadzi Oleg Nekrasa:
Jestem certyfikowanym instruktorem specjalizującym się w stylu Wu Taijiquan. Posiadam głęboką wiedzę z zakresu Taijiquan, którą zdobywałem i doskonaliłem przez lata swojego kształcenia w Moskwie, Chinach u boku Wielkiego Mistrza Tai Chi, Zhou Zhongfu a także prowadząc zajęcia dla adeptów tej sztuki w Europie. Praca z ludźmi jest moim powołaniem równie silnym, jak moja miłość do sztuki Tai Chi i pasja jej uprawiania. Od lat prowadzę zajęcia oraz uczestniczę w warsztatach doskonalących, dzięki czemu posiadam bogate doświadczenie w pracy z ludźmi.
Jestem Ukraińcem od 2017 r. mieszkającym we Wrocławiu. Od 2019 r. uczę Taijiquan w Polsce. Moja znajomość Taijiquan rozpoczęła się w 1986 r. kiedy byłem studentem na Wydziale Architektury Dniepropietrowskiego Instytutu Budownictwa. Pierwszym stylem, którego się nauczyłem, był Chen Taijiquan. W 1990 r. zostałem nauczycielem Wushu. Dalsze poszukiwania nauczyciela doprowadziły mnie do studiowania klasycznego stylu Wu Taijiquan, który był początkiem mojego głębokiego zrozumienia istoty Pracy Wewnętrznej w Taiji. Pod okiem mojego mistrza, Zhou Zhongfu, od 14 lat doskonalę swoje umiejętności w Szanghajskiej Szkole Taiji, którą stworzyli arcymistrzowie: Ma Yuelian i Wu Yinghua.
Szkoła ta zachowała tradycje ustanowione przez twórców starego stylu Yang Taijiquan: Yang Luchana i jego syna Yang Banhou. W naszej szkole zachowane są zarówno aspekty bojowe dawnego Taiji, jak i te, które pozytywnie wpływają na zdrowie fizyczne i psychiczne praktykującego. Dzięki nim jakość mojego życia znacznie się polepszyła, co pozwala mi dzielić się z ludźmi głęboką wiedzą na temat zachowania harmonii i spokoju w naszym niespokojnym życiu. Praca z przestrzenią i jej energiami jest główną wiedzą, którą w pełni dysponują mistrzowie poprzednich pokoleń Szanghajskiej Szkoły Taijiquan. Jestem szóstym pokoleniem szkoły Taiji w Chinach. W swojej praktyce stosuję także tybetańskie i taoistyczne metody pracy z energią - Qigong.
Główną zasadą moich nauczycieli, którą i ja wyznaję, jest maksymalna otwartość i brak tajemnic przed uczniami. Pozwala to naprawdę dotknąć serca Taiji i stworzyć prawdziwą atmosferę zaufania między mistrzem i uczniem.
Na zdjęciu Oleg Nekrasa i Wielki Mistrz Fei Guo Qing