Terminy: umawiamy indywidualnie
Refleksologia twarzy i głowy wprowadza w stan miłego wyciszenia. To nie tylko zabieg leczniczy i relaksacyjny, ale także upiększający. Dochodzi również do rozpoczęcia procesu samoregulacji organizmu. Zabiegi polecane są jako bardzo skuteczna terapia wspomagająca leczenie wielu schorzeń i dolegliwości. Zalicza się również do wspaniałych form wspierania medycyny klasycznej. Wyniki eksperymentów naukowych potwierdziły wydzielanie się podczas masażu endorfin ( hormonów szczęścia ), serotoniny i innych tzw. neurotransmiterów. Dzięki tym hormonom poprawia się nasze samopoczucie, odczuwamy głębokie wyciszenie i przeciwdziałamy depresji. Delikatny masaż twarzy stymuluje mózg, pobudza procesy samoregulacji i samoleczenia, reguluje energetykę organizmu. Poprawia działanie układu immunologicznego, hormonalnego i nerwowego. Bliskość centralnego układu nerwowego sprawia, że działanie zabiegów na twarzy jest znacznie silniejsze niż np. na stopach. W związku z tym można je wykonywać rzadziej. Dokładne badania wykazały, że wyłącznie w refleksologii twarzy ?pracuje się? na ciele migdałowatym, odpowiedzialnym za stan emocjonalny i radzenie sobie ze stresem.
Dunka Lone Sorensen, światowej sławy terapeutka, stworzyła nurt terapii odruchowej zwany neurorefleksologią. Poświęciła temu ponad 30 lat swego życia. Wiedzę i doświadczenie w zakresie neurologii, kinezjologii, akupunktury i refleksologii zdobywała w Danii, Francji, Niemczech, Chile, Argentynie, Hiszpanii i na Kubie. W ponad 30 państwach nauczana jest refleksologia twarzy, metodą którą Sorensen stworzyła w oparciu o wiedzę z zakresu współczesnej neurofizjologii, tradycyjną medycynę dalekowschodnią oraz techniki masażu twarzy Indian z argentyńskich Andów.
Refleksologia bazuje na zjawisku łuku odruchowego. Podobnie, jak na dłoniach i stopach, również na głowie znajdują się punkty i obszary, które poprzez układ nerwowy i - opisane w medycynie Dalekiego Wschodu - tzw. kanały energetyczne, są połączone z odpowiednimi narządami czy też układami organizmu. Oddziałując na receptory, można poprawiać stan zdrowia. Lone Sorensen połączyła w spójny system osiągnięcia współczesnej neurofizjologii, techniki masażu indiańskich plemion z Patagonii oraz tradycję medycyny dalekowschodniej. Poznała m. in. metodę cybernetyczną, wywodzącą się z Wietnamu.
Masaż jest bardzo przyjemny, wycisza i odpręża. Dobroczynny wpływ na centralny układ nerwowy sprawia, że refleksologia twarzy i głowy jest rekomendowana w rehabilitacji schorzeń neurologicznych różnego pochodzenia. Pomaga w stanach depresyjnych i lękowych, bezsenności. Refleksologia twarzy to technika bezpieczna. Niewiele jest przeciwwskazań do jej wykonywania, są to stany zapalne i krwawienia w obrębie twarzy. Zaleca się serie zabiegów w tygodniowych odstępach, ale w przypadku uszkodzeń mózgu i rdzenia kręgowego masaże wykonuje się nawet codziennie.
Korzyści:
Zabiegi polecane szczególnie w przypadkach:
Osoba korzystająca z zabiegu odpoczywa w pozycji leżącej w miłej i bezpiecznej atmosferze. Zabiegu nie powinno wykonywać się na pusty żołądek. Podczas zabiegu używane są jedynie profesjonalne, naturalne kosmetyki.
Dodatkowo Emil Herbasz do zabiegu refleksologii, na życzenie klienta, stosuje uciskanie punktów akupunkturowych lub udrażnianie meridianów, a także włącza elementy aromaterapii na bazie olejków doTerra, do wyboru cytrynowy, lawendowy, miętowy lub dopasowany do masażu a klientom z którymi pracuję dłużej, tworzy opis charakterologiczny systemu Fris oraz numerologiczny Wu-Xing. Także masaż gua-sha, który poprzedza krótka relaksacja prowadzona przez terapeutę. Następnie, przy pomocy płaskiego przyrządu, wykonanego z jadeitu lub kwarcu różowego, nawilżona olejkiem twarz jest delikatnie masowana. Specjalna technika masażu sprawia, że poprawia się cyrkulacja krwi i limfy i w efekcie cera jest odmłodzona, ujędrniona a twarz zrelaksowana. Poprawia się jędrność skóry i zmniejsza bolesność ciała. Masaż gua-sha może być stosowany na twarz, szyję i ramiona.
Anita Jasińska, refleksolog terapeuta, pielęgniarka, absolwentka AWF w Gdańsku i Międzynarodowego Instytutu Refleksologii Twarzy w Warszawie, do niedawna jedynej placówce edukacyjnej uprawnionej do nauczania refleksologicznego masażu twarzy i głowy metodą Sorensensistem. Certyfikowana nauczycielka klasycznej tantra jogi wg systemu Shri Kali Ashram.
Emil Herbasz: jestem terapeutą refleksologiem. W 2003 r. ukończyłem kurs masażu dla zaawansowanych, organizowany przez Biostudio - Ogólnopolskie Niekonwencjonalne Kształcenia Medyczne. Poznałem główne zagadnienia Tradycyjnej Chińskiej Medycyny: refleksologią meridianologią, systemami yang i yin oraz 5 żywiołami. Już wtedy zrozumiałem, jak ogromny potencjał niesie ze sobą refleksologia. W 2021 r. ukończyłem szkolenie I st. w Polskim Instytucie Refleksologii w oddziale bydgoskim oraz podjąłem studia w Szkole Terapeutów OdNowa na kierunku Terapeuta Refleksolog. Jestem świadomy, że ta nauka nigdy się nie kończy. Posiadam wiedzę z zakresu Tradycyjnej Chińskiej Medycyny dotyczącą meridianologi, akupresury, refleksologii, kilku systemów w tym numerologicznego Wu-Xing, podstaw dietetyki oraz pracy z energią. Pomagam rozwiązać problem klienta z trzech poziomów: ciała, ducha i umysłu.
Prywatnie jestem entuzjastą jogi i medytacji, zwłaszcza jogi kundalini, którą praktykuję codziennie. Niezwykle cenię sobie kontakt z naturą, spacery czy wycieczki rowerowe a z miłości do koni skończyłem kurs masażu koni. Według chińskiego systemu Wu-Xing jestem metalem i szczurem a w pracy koniem. Pokrywa się to z moim charakterem i stosunkiem do pracy: jestem osobą konsekwentną, poukładaną, dążącą do odkrycia prawdy, nastawioną na rozwój. Jako zawodnik ( wg Systemu Fris) wolę robić niż zbyt dużo mówić. Ponieważ jest we mnie silna potrzeba pomagania ludziom, robię to, najlepiej, jak potrafię, nieustannie się ucząc, z każdym zabiegiem, z każdym klientem.
Opłaty: zabieg trwa ok. 60 min. koszt 150 zł; uciskanie punktów akupunkturowych lub udrażnianie meridianów dodatkowo płatne 50 zł; z dodatkowym 30-min. mosażem gua-sha plus 60 zł; płatność gotówką na miejscu